Введення - Проблеми радіаційного забруднення

Однієї з найважливіших проблем екології, проблемі радіаційного забруднення присвячена моя робота. Ця проблема стала особливо актуальна в поточному 2001 році. Саме цього року Державна Дума остаточно прийняла закон, що дозволяє ввіз відпрацьованого ядерного палива в Росію, саме зараз визначається майбутнє наших дітей. Закон був прийнятий всупереч думці мільйонів різних людей: депутатів (як приклад фракція "Яблуко", пытавшаяся до останнього не допустити прийняття настільки дивовижного й катастрофічного для майбутнього закону), учених, академіків, екологів і журналістів. Я також уважаю, своїм боргом ще раз привернути увагу до цієї проблеми, і сподіваюся, що все-таки в найближчому майбутньому розум візьме гору над бажаннями окремих чиновників збагатитися й вищевказаний закон буде відмінний. У даній роботі мова йтиме про радіоактивне зараження і його наслідки. Будуть розглянуті всі аспекти впливу роботи атомних електростанцій на навколишнє середовище, що існують нормативи забруднень, проаналізована поточна радіаційна ситуація в Росії (в оцінці Г. Г. Онищенко, першого зам. міністра охорони здоров'я РФ, головного санітарного лікаря Росії), а також розглянуті можливі наслідки ввозу й транспортування ОЯТ у Росію. Почати ж я вважаю необхідно з розкриття поняття "екологія" і необхідності захисту природи, важливості екології як науки, що, по моєму глибокому переконанню, повинна бути поставлена на провідне місце й визначати подальший хід розвитку промисловості й науки.

Екологія - слово, що років п'ять назад мало хто знав, і слово яке зараз в усіх на вустах. Але напевно мало хто знає що в дійсності знає щире значення цього слова.

Звідки ж відбулося це слово "екологія". А складається це поняття із двох частин: "ойкос" - у перекладі - будинок, і "логос" - наука. Тобто екологія - наука про тім "будинку" у якому ми все живемо, тобто про нашу планету. Уперше цей термін запропонував німецький біолог Э. Геккель в 1866 році. У праці "Загальна морфологія організмів" він привів таке визначення цієї науки: екологія це сума знань, що належить до економіки природи - вивчення всієї сукупності взаємин тварин і навколишнього середовища, як органічного, так і неорганічного, і насамперед її дружніх або ворожих відносин. Наприкінці 80-х років ХIХ сторіччя екологія сформувалася як самостійна біологічна дисципліна й залишалася такий до 50-х років ХХ сторіччя. До найбільш видатних екологів цього періоду належать такі закордонні вчені, як Г. Бердон-Сандерсон, В. Элтон і А Тенсли (Англія), С. Форбс і В. Шелфорд (США), а також вітчизняні - Д. Кашкаров, А. Парамонов, В. Вернадський, С. Северцев, В. Сукачев. Серед видатних екологів більше пізніх часів варто назвати Ю. Одума, Б. Коммонера, Д. Медоуза, Р. Риклефса, Р. Дажо, В. Ковду, М. Будико, М. Реймерса, С. Шварца, Ю. В. Новикова, Ю. Израэля, О. Яблокова, В. Горшкова, К. Лосєва, К. Кондратьева. Методи досліджень сучасної екології дуже різноманітні. Це нові фізичні, хімічні, біофізичні, биоиндикационные, біохімічні, радиобиологические, метеорологічні й кібернетичні методи, наземний, повітряний і космічний экомониторинги, сучасні ЕОМ з їхніми можливостями аналізу, систематики, моделювання екосистем, прогнозу. Основними завданнями майбутніх екологічних досліджень більшість учених уважає рішення таких проблем: глобальної конверсії свідомості людства, вироблення абсолютно нових моральних основ, повної зміни життєвої парадигми, перетворення людства в єдиний биосоциальный організм із колективним інтелектом і надзвичайно високою системою інформації; народонаселення; парникового ефекту; кислотних дощів і озонової діри; повної утилізації відходів промисловості; екологічно "чистої" енергетики; дехимизации сільського господарства; екологічно чистого транспорту; демілітаризації; ресурсозбереження й рекультивації літосфери; досягнення планетарного консенсусу взаємин людства із природою.

Похожие статьи




Введення - Проблеми радіаційного забруднення

Предыдущая | Следующая