ВСТУП - Вплив металообробного виробництва на екологію

Металообробний механічний довкілля циклонний

В основу класифікації технологічних процесів покладені різні признаки, такі як: вид впливу на сировину і характер її якісних змін, спосіб організації, кратність обробки сировини та інші.

По характеру якісних змін сировини технологічні процеси підрозділяються на механічні, фізичні, біологічні, хімічні, фізико-хімічні.

При фізичних і механічних процесах переробки сировини проходять зміни розмірів форми та фізичних властивостей сировини. При цьому внутрішня будова і склад речовини не змінюється. Наприклад, виготовлення металевих деталей методом обробки різанням.

Однак розподіл процесів на фізичні, механічні і хімічні є умовним, тому що важко провести чітку межу між ними, оскільки, механічні процеси часто супроводжуються зміною і фізичних і хімічних властивостей. Хімічні прцеси, як правило, супроводжуються механічними на всіх виробництвах.

Головними технологічними процесами в металообробці є виготовлення виливок (ливарний цех), поковок і штамповок (ковальсько-пресові цехи), термічна (термічні цехи) та холодна (механічні цехи) обробка металів. Одним з найбільш розповсюджених технологічних процесів є холодна обробка металу, в якій зайнято 14-20% всіх працівників виробництва з обробки металу - верстатники-оператори, верстатники, наладчики, слюсарі - ремонтники обладнання з обробки металу. Холодна обробка металу виконується на металорізальних вестатах, що працюють різальними інструментами (фреза, різець), а також на верстатах, які оснащені абразивним інструментом (шліфувальні, заточні, полірувальні та інші).

В результаті роботи технологічного обладнання підприємства утворюються викиди забруднюючих речовин: кислота сірчана, натрію гідроокис, водень хлористий, нікель сірчано-кислий (в перерахунку на Ni), хром шестивалентний (в перерахунку на CrO3), масло мінеральне нафтове, кислота нітратна, фтористий водень, азоту діоксид, пил неорганічний з вмістом SiO2 > 70%, натрій пірофосфорнокислий (в перерахунку на H3PO4), натрий фосфорнокислий двозаміщений, гас, кислота борна, пил неорганічний з вмістом SiO2 70-20%, натрію карбонат, спирт етиловий, пил абразивно-металевий, бензин, завислі речовини, карбону (ІІ) оксид, ангідрид сірчистий, пил деревини, аміак, свинець і його неорганічні сполуки (в перерахунку на Pb), ізопрену олігомери (димери), насичені вуглеводні, заліза оксид, марганець і його сполуки, сполуки кремнію, фториди.

Похожие статьи




ВСТУП - Вплив металообробного виробництва на екологію

Предыдущая | Следующая