Висновки - Проблеми радіаційного забруднення

З 1998 року Минатом негласно веде дослідження в 30 км від Гірничо-Хімічного Комбінату, Красноярськ-26. Існують документи, що підтверджують наміри Минатома організувати ядерного могильника в Сибіру. Співробітники ядерної індустрії ще з 1998 року ведуть інтенсивні дослідження з питання створення могильника для поховання високоактивних ядерних відходів (отработавшего ядерного палива - ОЯТ) на території Нижнеканского гранітного масиву.

Місце розташовується в 25-30 км від Гірничо-Хімічного Комбінату (ГХК), що перебуває в закритому місті Красноярськ-26. Дослідження фінансуються спільно Фінляндією, Японією й США - країнами, що випробовують серйозні проблеми у зв'язку з нагромадженням великої кількості ядерних відходів на своїй території.

Улітку 2001 року, незважаючи на масові протести зелених і окремих політичних партій, у Росії набули чинності три законопроекти, що дозволяють увозити ядерні відходи на зберігання або переробку. Однак отримані документи говорять про те, що імпортоване ОЯТ не буде ні перероблено, ні відправлено після зберігання назад його власникам - могильник може бути потрібний тільки для глибинного поховання використаного ядерного палива. Минатом уважає, що план ввозу відходів принесе бюджету Росії близько 20 мільярдів дол. протягом 10 років.

У Росії робота зі створення могильника ніколи не афішувалася, однак атомні фахівці регулярно "звітують" про пророблену роботу за кордоном. У розпорядженні зелених є документи про дослідження Нижнеканского масиву біля Красноярська, підготовлені співробітниками Хлопинского Інституту (Санкт-Петербург), які були представлені в США на 9-й Міжнародної Конференції по Керуванню Високо-Радіоактивними Відходами, що проходили в Лас-Вегасе, Невада/США.

"Якщо чиновників у Минатоме не зупинять - Росію чекає доля всесвітнього могильника для ядерних відходів. Документи про дослідження Нижнеканского масиву не залишають у цьому ніяких сумнівів", - говорить Володимир Сливяк, співголова міжнародної групи ЭКОЗАЩИТА! "Гранично ясно, що російська атомна індустрія стає всесвітнім ядерним асенізатором, а не высокотехнологичной і прибутковою галуззю," - додає він.

"Більше 80% населення Росії виступають проти перетворення країни в ядерний смітник. Люди не готові принести себе в жертву благополуччю ядерних чиновників," - затверджує Аліса Никулина, координатор Антиядерної кампанії Соціально-Екологічного Союзу, що поєднує близько 300 екологічних організацій у Євразії.

Сумно, що думки мільйонів людей, екологів і вчених нічого не значать для чиновників, коли в них з'являється шанс надзвичайно розбагатіти на цих угодах, адже в остаточному підсумку, отриманих у вигляді хабарів грошей з лишком вистачить на те щоб у випадку небезпеки переїхати в одну з екологічно благополучних країн, що збувають зараз у Росію ОЯТ і не турбуватися за долю своїх дітей і онуків.

Похожие статьи




Висновки - Проблеми радіаційного забруднення

Предыдущая | Следующая