Посадка, Способи захисту від механічних пошкоджень - Обов'язкові вимоги до робіт з вуличної посадки дерев та чагарників у місті

Схема посадки

Відстані між деревами визначаються з урахуванням діаметру крони дерева. А також необхідності розміщення парковки між деревами. Відстань від дерева до проїзної частини визначається з урахуванням в залежності від профілю вулиці, але не менше 2 м (або менше 2 м - при плануванні звуження проїзної частини). Такі об'єкти, як бульвари, сквери, парки, зони відпочинку потребують інших рішень в організації зелених насаджень.

На вулицях з велодоріжкою

На звичайних вулицях

На вулицях з парковкою

На вулицях без парковок

На вулицях з вузьким тротуаром

На вулицях з вузькою зеленою зоною між тротуаром та проїзною частиною та прилеглою зеленою зоною до будівель

Яма. Перед посадкою в зазначених проектом місцях викопують ями, котловани чи траншеї. Яму під посадку викопують таких розмірів, щоб в ній можна було вільно розмістити коріння дерева, чагарника чи ліани. Краї стінки ям зачищають лопатою. Середня глибина ями для дерева становить 70 - 120 см, для чагарників - 30 - 70.

Внесення в ями компосту чи перегною використовується на дуже бідних грунтах, а також на вулицях, де корінню бракує місця для розвитку. Для кращої приживлюваності великих саджанців дерев кореневу систему необхідно вмочувати в бовтанку з глини та торфу з добавкою стимуляторів росту (гетероауксину, тощо).

Дуже важливий момент, це посадка дерева при якій коренева шийка повинна бути вище (2-3см) над грунтом, та просідати разом з грунтом на задану висоту. Дерева повинні висаджуватись на ту висоту на якій вони росли до викопування.

Для листяних порід технологія садіння звичайна з оголеною кореневою системою.

Хвойні та морозостійкі дерева пересаджують зимою з мерзлою грудкою грунту в раніше заготовлені ями.

Використовується літня посадка дерев та чагарників з підготовленої контейнерної продукції.

Для створення довговічних і високо декоративних деревних насаджень на міських вулицях і площах в парках, скверах, бульварах слід садити дерева не в обмежену лунку, а в смугу відкритого грунту, або зелену зону шириною не менше 2,5-5 м. на вулицях.

Лунка. На вулицях з асфальтованим покриттям та іншим покриттям розмір пристовбурних лунок повинен бути не менше 2х2м, а посадка проводитись в раніш підготовлені ями з заміною непридатного грунту на родючий. Для посадки в міських умовах необхідно використовувати стандартний посад матеріал тобто: висота - 2,5м, з сформованою кроною, товщина стовбура - 6-8 см., з добре сформованою та нарощеною кореневою системою та грудкою землі.

Для закріплення висаджених рослин слід використовувати кілки а також спеціальні приштамбові загорожі. Так конструкція захищає молоде дерево від механічних пошкоджень та забезпечує її прямий ріст.

Способи захисту від механічних пошкоджень

При недостатній ширині тротуару лунки закривають декоративними металевими або бетонними решітками, які забезпечують тверде покриття для пішоходів та захищають корінь дерева. Верхній шар під решіткою бажано замульчувати, для збереження вологи та зменшення температури грунту.

Квадратна решітка

Кругла решітка

Вузька та видовжена решітка

Для захисту від автомобілів, а також від витоптування газонів застосовуються бар'єри та стовпчики.

Металічна захисна решітка (на площах)

Металевий бар'єр (на тротуарах з парковкою)

Дерев'яні стовпчики (на зелених зонах без парковок)

Похожие статьи




Посадка, Способи захисту від механічних пошкоджень - Обов'язкові вимоги до робіт з вуличної посадки дерев та чагарників у місті

Предыдущая | Следующая