Особливості традиційних видів добровільного страхування в екологічній сфері - Екологічне страхування

Найбільш звичними, традиційними для страхового ринку України є наступні види добровільного екологічного страхування:

1. Страхування персоналу радіаційно-небезпечних об'єктів, а також державних інспекторів з нагляду за ядерною та радіаційною безпекою від ризику негативного впливу іонізуючого випромінювання на їхнє здоров'я. Об'єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані із життям, здоров'ям, працездатністю застрахованих осіб.

Страховий випадок - подія, що передбачається договором страхування, що сталася, і з настанням якої виникає обов'язок страховика відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю застрахованої особи внаслідок негативного впливу іонізуючого випромінювання в результаті аварії на радіаційно-небезпечному об'єкті з послідуючою тимчасовою втратою загальної працездатності, одержання інвалідності, смертю застрахованої особи.

2. Страхування відповідальності автоперевізника за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю третіх осіб внаслідок забруднення навколишнього природнього середовища. Аварійне забруднення навколишнього природнього середовища, за цим видом страхування, це - раптове, неупереджене порушення норм якості навколишнього середовища (встановлених відповідними органами по забезпеченню екологічної безпеки та охорони природи), що виникає через попадання в нього шкідливих для здоров'я людини речовин або елементів, пов'язане з експлуатацією транспортного засобу або вантажем, що ним перевозиться. Об'єктом страхування є майнові інтереси, що пов'язані з відшкодуванням шкоди, заподіяної третій особі, а саме її життю або здоров'ю, внаслідок забруднення навколишнього природнього середовища транспортними засобами Страхувальника або вантажами, що ними перевозяться.

На відміну від обов'язкового страхування відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів тут по-перше, страхується відповідальність перевізника за порушення норм якості навколишнього середовища, що виникає через попадання в нього шкідливих для здоров'я людини речовин або елементів, пов'язане з експлуатацією транспортного засобу (а не лише вантажу); а, по-друге, сам вантаж не віднесено до категорії небезпечних, але за певних умов він може бути причиною аварійного забруднення навколишнього середовища.

    3. Страхування від ризику радіаційного впливу під час використання ядерної енергії. Громадянам України, особам без громадянства, а також іноземним громадянам, які проживають на території України, забезпечується право укладання договору добровільного страхування особи та майна від ризику радіаційного впливу. Виплати по добровільному страхуванню особи та майна від ризику радіаційного впливу провадяться незалежно від виплат по державному соціальному страхуванню, соціальному забезпеченню та в порядку відшкодування шкоди від радіаційного впливу. Страховими випадками є: 1) Загибель або смерть застрахованої особи внаслідок нещасного випадку на виробництві, включаючи дію іонізуючого випромінювання; 2) травмування застрахованої особи внаслідок нещасного випадку на виробництві, включаючи дію іонізуючого випромінювання та встановлення йому інвалідності; 3) тимчасова втрата працездатності застрахованою особою внаслідок нещасного випадку на виробництві, включаючи дію іонізуючого випромінювання.

Ці види страхування пропонуються основними страховими компаніями України - такими, як НАСК "Оранта", ВАТ "УСК "Дженералі Гарант" (колишнє ВАТ УСК "Гарант-АВТО"), ЗАТ "Інго-Україна", та деякими іншими. Звичайно, цей перелік не можна назвати ані вичерпним ані достатнім, однак інші види добровільного екологічного страхування традиційними в Україні назвати неможливо, враховуючи їх частку на страховому ринку та кількість й рівень страхових компаній, що пропонують на ринку відповідний страховий продукт.

Похожие статьи




Особливості традиційних видів добровільного страхування в екологічній сфері - Екологічне страхування

Предыдущая | Следующая