Метод газифікації - Виробництво біопалива другого покоління: метод газифікації

Історично існують дві технології переробки твердих побутових та інших видів відходів:

    1. Безперервна переробка в шахтних камерах з подальшим руйнуванням компонентів газів, що утворилися, в окремій камері допалювання. 2. Періодична переробка в камерах газифікації з подальшим допалюванням. біогаз гній переробка відхід

Оскільки метод 1 набагато раніший, старі системи безперервної переробки, які досі працюють в багатьох країнах світу, мають гірші екологічні показники, ніж сучасні системи газифікації (Метод 2), що з'явилися набагато пізніше і засновані на нових розробках систем автоматичного управління процесами спалювання і хімічних технологій високих температур.

Через це в населення виникла невірна думка, що безперервна переробка відходів шкідливіша для довкілля. Проте, сучасні системи безперервного спалювання можуть мати екологічні результати, сповна порівнянні з методом газифікації, за умови вживання коректних сучасних методів газоочистки.

Метод газифікації заснований на термічній обробці ТПВ в камерах газифікаціЇ (піролізу), які також називають первинними камерами. Гази піролізу потім переходять у вторинну камеру допалювання для знищення шкідливих компонентів і звідти подаються на бойлер. Після бойлеру і газочистки гази випускаються в атмосферу, проходячи при необхідності охолоджування в градірнях. Для безперервного вироблення електроенергії потрібна наявність як мінімум двох камер, що працюють в шаховому порядку, одна за одною.

Типовий модуль з двох камер газифікації та однієї камери допалювання газу (Ісландія)

Камера газифікації. Камера розрахована на завантаження 10-12.5 т твердих побутових і інших відходів. При коректному забезпеченню процесу такий обсяг переводиться в газоподібний стан (і золу) протягом циклу 24 години.

Конструкція камери газифікації дозволяє завантажувати ТПВ без їх сортування або попередньої підготовки - розсипом, упакованими в мішки, пакунки або в пресованих пакетах. Завантаження здійснюється як через передні двері(об'єкти великого розміру), так і розсипом через верх печі. Після завантаження камери газифікації процес переробки здійснюється повністю автоматично, так що використання устаткування вимагає мінімальну кількість обслуговуючого персоналу.

Система переробляє несортироване сміття

Після завантаження замикаються передні двері і кришка камери, і включаються пальники невеликої потужності для розжіга ТПВ. Залежно від вигляду матеріалу, досить 1-2 годин для запалювання, після чого процес горіння (швидше "тління"), протікає автогенно - за рахунок внутрішньої енергії.

Процес має місце при температурі 700?С і нестачі кисню, що дозволяє понизити швидкість протікання хімічних реакцій з утворенням шкідливих компонентів (діоксиди, фуран і таке інше). Протягом 10-12 годин проходять і завершуються основні хімічні реакції, а наступні 10-12 годин використовуються для повільного охолоджування камери.

Після охолодження з камери вивантажується зола (5-20% від обсягу ТПВ) і забезпечується нове завантаження. Протягом 12 годин циклу охолоджування друга камера газифікації знаходиться в активному режимі, що дозволяє забезпечувати постійну подачу газу в камеру допалювання. Весь процес вимагає мінімальної присутності оператора. Один співробітник здатен обслуговувати до 8 камер у робочу зміну.

Зола. Залежно від вигляду та складу завантажуваних відходів можливий перехід їх у газоподібний стан становить до 95% і більше маси твердих відходів. Це дозволяє отримувати незначні кількості золи високої якості. Зола процесу не має клінкерних включень і є майже на 100% продуктом горіння з мінімальним вмістом шкідливих компонентів. Хімічний склад золи відповідає вимогам Директиви "40 CFR 261.24" (EPA TCLP Тest) Федеральної Агенції Екології США. В залежності від місцевих стандартів зола може використовуватися в дорожньому будівництві.

Похожие статьи




Метод газифікації - Виробництво біопалива другого покоління: метод газифікації

Предыдущая | Следующая