Екологія і транспортна галузь - Проблеми охорони навколишнього середовища й розвиток транспорту

Сполучними ланками в діяльності людини є:

Інформаційна і транспортна інфраструктура.

Визначення

Інфраструктура - сукупність інфраструктурних галузей господарства (транспорт, зв'язок, освіта, охорона здоров'я), які обслуговують виробництво і забезпечують умови життєдіяльності суспільства.

(У розділі "Планування транспортної системи" дано визначення стосовно лише до транспортної системи.

Інфраструктура - сукупність споруд, будівель, систем і служб, необхідних для підтримки економічної діяльності, особливо промисловості, торгівлі та комерції).

Сьогодні якість інфраструктури транспорту визначає якісний рівень економічного і соціального розвитку країни.

Приклад:

Сучасна промисловість значно відрізняється від промисловості 20-річної давності. Це означає зміну потреб у перевезеннях.

Широко впроваджується в багатьох країнах принцип JIT (Just-in-Time - точно під час) являє собою систему управління запасами, в якій продукція, комплектуючі вироби і матеріали надходять тільки тоді і в такій кількості, коли і скільки буде потрібно. Основна мета системи - скорочення витрат капіталу і витрат зберігання. Це означає менші за обсягом, але через це, більш часті перевезення сировинних матеріалів і напівфабрикатів всередині виробничого циклу. Разом з цим, скорочуються терміни доставки готової продукції споживачеві.

Вимоги до транспортної системи пред'являються значно суворіші, ніж раніше, оскільки транспортна система стає частиною глобального виробничого циклу.

При таких вимогах, залізничний транспорт не в змозі забезпечити необхідну гнучкість і рівень послуг (доставка "від дверей до дверей"). І основний обсяг перевезень неминуче переміщається на більш гнучкий автотранспорт.

Підвищення потреби людей до рівня своєї мобільності, також означає необхідність розвитку раціональної системи пасажирського транспорту, незалежно від виду транспорту: автодорожнього, залізничного, водного чи повітряного.

Визначення:

Мобільність - рухливість, здатність до швидкого пересування, дії.

За прогнозами експертів, очікується значне збільшення обсягу пасажирських перевезень для забезпечення мобільності в найближчому майбутньому, очікується особливо на автотранспортних і повітряних.

Через зростаючих обсягів перевезень і промислового розвитку екологічні проблеми досягли драматичного рівня в багатьох великих містах світу. Необхідно терміново знайти рішення для управління цією ситуацією, щоб завтрашнє покоління змогло успадкувати прийнятні для людського організму умови життя в навколишньому середовищі, оскільки для адаптації організму до змін необхідні набагато більш тривалі терміни еволюції і зміна багатьох поколінь.

Тому при будь-якому плануванні транспортної інфраструктури необхідний ретельний екологічний аналіз, незалежно від того чи стосується проект нового будівництва або удосконалення існуючої транспортної мережі. Цей аналіз повинен враховувати всі можливі технологічні вирішення екологічної проблеми.

Аналіз не буде мати значення, якщо він не викликає відповідних заходів.

Важливо, щоб представники влади, які приймають рішення за проектом, усвідомлювали проблему і були здатні шляхом узгоджених зусиль реалізувати всі заходи для її вирішення.

Похожие статьи




Екологія і транспортна галузь - Проблеми охорони навколишнього середовища й розвиток транспорту

Предыдущая | Следующая