Циклони що використовуються на підприємстві - Оцінка впливу на навколишнє середовище молокозаводу (на прикладі ВАТ "Вінницький міський молочний завод")

Циклон - пристрій для відділення твердих частинок від газу; відцентрові пиловловлювачі, конструктивні елементи яких забезпечують обертальний або поступальний рух газового потоку. Принципово циклон працює за наступною схемою. Знепилюючої газ надходить у творчу кільцевий простір апарату циліндричні. частина, де рухається по спіралі зі зростаючою швидкістю від периферії до центру, спускається по зовнішній спіралі, потім піднімається по внутрішній спіралі і виходить через вихлопну трубу. Під дією відцентрової сили частки пилу відкидаються до стінки циклону і разом з частиною газу попадають у бункер. Частина звільненого від пилу газу повертається з бункера в циклон через центр пиловловлюючого отвору, даючи початок внутрішньому вихру.

Циклонні апарати завдяки дешевизні та простоті будови і обслуговування, порівняно невеликому опору і високій продуктивності є найрозповсюдженішим типом сухого механічного пиловловлювача.

Циклонні пиловловлювачі мають такі переваги:

    - відсутність рухомих частин в апараті; - надійне функціонування при температурах газів майже до 500°С без будь-яких конструктивних змін (якщо передбачається використання більш високих температур, то апарати можна виготовляти із спеціальних матеріалів); - можливість вловлювання абразивних матеріалів при захисті внут-рішньої поверхні циклонів спеціальним покриттям; - пил вловлюється в сухому вигляді; - гідравлічний опір апаратів майже постійний; - апарати успішно працюють при високих тисках газів; - пиловловлювачі надто прості у виготовленні; - зростання запиленості газів не приводить до зниження фракційної ефективності очищення.

Правильно запроектовані циклони можуть експлуатуватися надійно протягом багатьох років.

Разом з тим необхідно мати на увазі, що гідравлічний опір високо-ефективних циклонів досягає 1250....1500 Па, тому частинки розміром менше 5 мкм вловлювати циклонами погано.

На рис. 3.1 наведене схематичне зображення потоків повітря в циклоні. Запилене повітря з великою швидкістю вводиться тангенціально в апарат. Сформований тут обертовий потік спускається кільцевим просто-ром (утвореним циліндричною частиною циклона і вихлопною трубою) в його конічну частину, а потім, продовжуючи обертатися, виходить через вихлопну трубу. Частинки, маса яких достатньо велика, відділяються від потоку, досягають стінок циклона і під дією гравітаційних сил та захоплювальної дії осьової течії опускаються в бункер циклона. Чим більші частинки, завислі в потоці, і чим інтенсивніший (у відомих межах) обертовий рух, тим ефективніше очищається газ.

схема циклона

Рисунок 3.1 - Схема циклона:

1 - вхідний патрубок; 2 - вихлопна труба; 3 - корпус; 4 - пилоосаджувальний бункер; 5 - пиловий затвор

За конструктивним виконанням циклони відзначаються великою різновидністю влаштування підведення запиленого газу (тангенціальний, танген-ціальний похилий, спіральний, осьовий з направлювальним апаратом) і самого корпусу (циліндричний, перехідний в конус, з переважно розвинутою конічною частиною, конічний, з розширеною конічною частиною, з подвійною стінкою).

Всі практичні задачі щодо очищення газів від пилу з успіхом вирішуються конічними (СК-ЦН-34, СК-ЦН-34М і СДК-ЦН-33) циклонами НДІОГАЗУ (держав-ний науково-дослідний інститут з промислового і санітарного очищення газів) [14].

Похожие статьи




Циклони що використовуються на підприємстві - Оцінка впливу на навколишнє середовище молокозаводу (на прикладі ВАТ "Вінницький міський молочний завод")

Предыдущая | Следующая