Узагальнення результатів аналізу та шляхи покращення аналітичної роботи - Бухгалтерський облік товарів
Ефективність управлінських рішень залежить від сформованого інформаційного базису та повноти, об'єктивності і достовірності наданих облікових даних, які залежать від деталізації та рівня опрацювання облікової політики на підприємстві. Існування на законодавчому рівні диференційованих варіантів ведення бухгалтерського обліку товарів призводить до того, що облікова політика є одним із ключових інструментів регламентування обліково-аналітичного забезпечення системи управління. Разом з тим, у діяльності суб'єктів господарювання відстежуються негативні тенденції в частині формального характеру у процесі розробки облікової політики, неналежне врахування впливу галузевих особливостей на облікове відображення товарів, використання стандартизованих формулювань та приділення не належної уваги питанням розробки Положення про облікову політику підприємства.
Опис аспектiв облiкової полiтики та iншi примiтки до фiнансової звiтностi ПТ "Ломбард ТОВ "IФГ Золотий Стандарт" i К":
Основнi засоби, iншi необоротнi матерiальнi активи та їх знос (амортизацiя). Органiзацiя i методологiя бухгалтерського облiку в Товариствi вiдповiдає вимогам законодавчих актiв та нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку в Українi. Облiкова полiтика на пiдприємствi визначена наказом про облiкову полiтику. Класифiкацiя та оцiнка активiв у бухгалтерському облiку пiдприємства вiдповiдає дiючим стандартам та нормативам. Визнання, оцiнка та облiк основних засобiв здiйснюється у вiдповiдностi до мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку (далi МСБО) 6 "Основнi засоби". Основнi засоби, якi надходять на пiдприємство оцiнюються за собiвартiстю. В фiнансовiй звiтностi основнi засоби вiдображаються за їх первiсною вартiстю за мiнусом накопиченого зносу та будь-яких збиткiв вiд знецiнення об'єкту. Амортизацiя основних засобiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу протягом термiну їх корисного використання. На думку аудитора, данi фiнансової звiтностi пiдприємства вiдповiдають даним реєстрiв аналiтичного та синтетичного облiку основних засобiв та первинним документам, наданим на розгляд аудитору. Склад основних засобiв, достовiрнiсть i повнота їх оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї в цiлому вiдповiдають вимогам МСФЗ та облiкової полiтики пiдприємства. У результатi проведеної перевiрки аудитором встановлено, що облiк нематерiальних активiв вiдповiдає вимогам МСБО 38 "Нематерiальнi активи" та облiкової полiтики Товариства. Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу протягом термiну їх корисного використання.
Облiк запасiв пiдприємство здiйснює вiдповiдно до МСБО 2 "Запаси". Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Запаси оцiнюються за меншою з таких двох величин: собiвартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї, якi визначаються згiдно з МСБО 2. При вибуттi запасiв їх оцiнка вiдбувається за методом середньозваженої собiвартостi. Списання матерiалiв проводиться на пiдставi актiв на списання, якi пiдписанi уповноваженими особами пiдприємства. В цiлому облiк запасiв на пiдприємствi вiдповiдає принципам обраної облiкової полiтики та МСФЗ.
Необхідність удосконалення інформаційного та методичного забезпечення аналітичних робіт з метою оптимізації процесу прийняття управлінських рішень і обумовлює актуальність дослідження не лише на теоретичному, але й на практичному рівні.
Під організацією аналітичної роботи розуміють систему заходів з метою вивчення господарської діяльності. Загальні методичні принципи організації аналітичної роботи включають: організаційні форми; планування аналітичної роботи; етапи економічного аналізу; узагальнення та форми реалізації результатів аналізу.
В практиці організації аналітичної роботи розрізняють централізовану та децентралізовану форми. При централізованій формі організації вся робота з аналізу господарської діяльності концентрується у спеціальному структурному підрозділі в системі управління виробництвом відповідної назви. Децентралізована форма організації передбачає, що аналізом господарської діяльності займаються всі структурні підрозділи з питань, які входять до їх компетенції, виходячи з розмежування прав та обов'язків між ними, передбачених відповідними нормативними документами - внутрішніми чи галузевими.
Незалежно від організаційних форм методичне та методологічне керівництво, як правило, здійснюється головними спеціалістами-економістами.
Організація аналітичної роботи включає: розробку загальних засад і порядку проведення аналізу; планування роботи в цілому, окремих її робіт та етапів; матеріальне, науково-методичне та кадрове забезпеченні; загальне керівництво; прийом виконаних аналітичних робіт, порядок їх оформлення; контроль за впровадженням у виробництво розроблені заходів з метою поліпшення діяльності підприємства.
Аналітична робота підприємства розпочинається з планування. Розрізняють загальний план аналітичної роботи на підприємстві та план (програму) конкретних аналітичних робіт. Загальний план роботи складається на рік з розбивкою за кварталами. У плані зазначаються розділи господарської діяльності та об'єкти, що мають вивчатися, періодичність і терміни проведення робіт, відповідальні технічні виконавці, технічні засоби та джерела інформації, потрібні для здійснення аналізу [3,51].
У планах окремих робіт, які складаються відповідно до загального плану аналітичної роботи, передбачаються об'єктиетапи аналізу, терміни виконання й завдання робіт тощо.
В умовах автоматизації процесів управління здійснення економічного аналізу вимагає раціональної його організації.
На підприємстві економічний аналіз розбивають на декілька етапів.
Перший етап - визначення і чітке обмеження мети й завдання роботи. Недостатня увага до цього етапу може призвести до втрати аналізом конкретності, цілеспрямованості, його виконання може затягнутись у часі.
Другий етап - старанне опрацювання програми дій, робочого (календарного) плану, визначення кола учасників, розподіл обов'язків між ними, постановка конкретних завдань, що випливають із загальної мети, визначення джерел інформації, розробка макетів аналітичних таблиць, форм, методичних вказівок щодо їх заповнення, а також способів графічного оформлення результатів аналізу.
Третій етап - збирання інформації (залучаючи статистичну звітність, дані синтетичного та аналітичного обліку, планову документацію, результати спеціальних спостережень тощо); перевірка її достовірності; кількість інформації, що охоплюється, слід цілком підпорядкувати меті й завдання аналізу; обсяг її повинен бути необхідним і достатнім. Треба врахувати, що збирання інформації - трудомісткий процес, тому добування зайвої інформації, яка не відповідає завданням, робить працю більш дорогою, відтягує строки її виконання. У ході збирання даних слід звернути вагу на їхню точність і повноту.
Четвертий етап - аналітична обробка інформації за допомогою спеціальних методів і прийомів; забезпечення порівнянності показників; аналіз причин динамічних змін і відхилень від плану; з'ясування причин негативних явищ (якщо їх виявлено) і хиб у роботі; кількісне вимірювання впливу факторів; встановлення потенціально невикористаних можливостей щодо поліпшення роботи підприємства. Визначають коло факторів, що впливають на досліджувані показники; групують їх, виділяючи фактори, які залежать і які не залежать від підприємства. Особливу увагу приділяють вивченню механізму дії факторів, які безпосередньо залежать від підприємства (цеху, дільниці).
П'ятий етап - визначення і зведений підрахунок резервів виробництва, розроблення пропозицій, економічно обгрунтованих рекомендацій щодо реалізації цих резервів та визначення їхнього впливу на показники роботи підприємства.
Негативний вплив на дiяльнiсть ПТ "Ломбард ТОВ "IФГ Золотий стандарт" i К" спричиняють:
- - частi змiни нормативних вимог до фiнансових установ, - невiдпрацьована практика застосування прийнятих нормативно-правових актiв, - недосконалiсть процедур реєстрацiї нових пiдроздiлiв фiнансових установ, отримання лiцензiй та iнших дозвiльних документiв.
Протягом звiтного перiоду поточне управлiння фiнансово-господарською дiяльнiстю здiйснювалось директором Товариства в межах повноважень, якi встановлено Засновницьким договором Товариства. Органи управлiння Товариством дiють на пiдставi Засновницького договору Товариства. За результатами виконаних аудиторських процедур перевiрки стану корпоративного управлiння аудитором зроблено висновок: прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi вiдповiдає вимогам законодавства України та вимогам Засновницького договору.
Результатом працi команди ПТ "Ломбард ТОВ "IФГ Золотий стандарт" i К" є постiйна прибуткова дiяльнiсть фiнансової установи.
Динамiка фiнансового результату ПТ "Ломбард ТОВ "IФГ Золотий стандарт" i К" за 2014-2015роки:
- - Дохiд вiд реалiзацiї за ; за 2014р. - 3 164 тис. грн.; за 2015р. 1790 тис. грн. - Чистий прибуток вiд дiяльностi Емiтента за за 2014 - 167тис. грн. за 2015р. 193 тис. грн. ооооо
Похожие статьи
-
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ Актуальність теми. В сучасних умовах господарювання страхування є одним з ефективних методів мінімізації ризиків,...
-
Бухгалтерський облік товарів, Облікова політика щодо запасів - Бухгалтерський облік товарів
Облікова політика щодо запасів Відповідно до Закону України про "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні", термін "облікова політика"...
-
У сучасних умовах господарювання, з урізноманітненням форм власності, переходом обліку в Україні до міжнародних стандартів не вирішується проблема...
-
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ - Бухгалтерський облік у кредитних спілках: організація і методика
У вступі Обгрунтовано актуальність теми, сформульовано мету та завдання дослідження, його предмет, об'єкт і методи, розкрито наукову новизну та практичне...
-
Дані про обсяг укладених угод свідчать про поширення процесів придбання та поглинання підприємств переробної промисловості в Україні. Проте до цього часу...
-
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ - Облік за центрами відповідальності в сільськогосподарських підприємствах
У Вступі Обгрунтовано актуальність теми дисертаційного дослідження, визначено мету, завдання, об'єкт, предмет і методи дослідження, розкрито наукову...
-
Огляд літературних джерел за темою дослідження Враховуючи важливу роль аграрного сектору у вирішенні продовольчої безпеки держави, на сучасному етапі...
-
Актуальність теми дослідження. Концептуальні зміни в теорії та практиці управління потребують трансформації економічного аналізу, головною метою якого є...
-
Особливості обліку товарів в умовах використання комп'ютерної техніки - Бухгалтерський облік товарів
Застосування комп'ютерної техніки вносить значні зміни до організації бухгалтерського обліку, причому з допоміжного засобу обчислювальна техніка...
-
Закон України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" 16.07.1999 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про...
-
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України Офіційні опоненти: доктор економічних наук...
-
ВСТУП - Бухгалтерський облік руху готової продукції на складі та в бухгалтерії
Розвиток ринкових стосунків в економіці України потребує перебудови основ економічних і облікових дисциплін, що склалися за період існування...
-
Вступ - Бухгалтерський облік в галузях економіки
Реформування системи бухгалтерського обліку в Україні передбачає формування достовірної облікової інформації про діяльність підприємств, організацій,...
-
На підставі проведених досліджень і розробок автора в дисертації висвітлено теоретичні, методичні та практичні рекомендації щодо удосконалення обліку і...
-
Ефективність роботи бухгалтера на підприємстві суттєво підвищується завдяки засобам інформатизації та автоматизації, які дозволяють оперативно...
-
Бухгалтерський фінансовий облік Актуальність теми дослідження. Підвищення конкурентоспроможності і ефективності сільськогосподарського виробництва є...
-
Вступ - Облік і аудит формування та використання прибутку підприємства
Економічна література дає багато визначень аудиту, наприклад: аудит - це процес, під час якого компетентна, незалежна особа збирає й оцінює свідчення про...
-
Коротка характеристика "Комбінаті комунальних підприємств м. Глобино" Підприємство має печатку, самостійний баланс, рахунки в установах банків, бланки та...
-
Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" 16.07.1999 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про...
-
Актуальність теми дослідження. Ефективне використання основних засобів зумовлює необхідність впровадження на підприємстві науково обгрунтованої системи...
-
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні супроводжується постійним кругооборотом коштів як у масштабах економіки загалом, так і в межах...
-
Економічна характеристика ТОВ "Молочник" Повна назва підприємства - товариство з обмеженою відповідальністю "Молочник". Скорочена назва - ТзОВ Молочник"....
-
ВИСНОВКИ - Бухгалтерський облік руху готової продукції на складі та в бухгалтерії
Бухгалтерський облік забезпечує реєстрацію усіх господарських операцій. Він базується на документуванні усіх господарських процесів та проведенні...
-
Висновок - Організація бухгалтерського обліку на підприємстві
Проаналізувавши дану тему, можна зробити висновок, що для прийняття правильних управлінських рішень на рівні підприємства повинні використовуватись дані,...
-
Нормативно-правове регулювання операцій з товарами в ломбардах - Бухгалтерський облік товарів
Розширення спектра фінансових послуг і зростання ролі небанківських фінансових установ в інвестиційних процесах - важлива складова економічного...
-
Покращення первинного, синтетичного та аналітичного обліку виплат працівникам на підприємстві ТОВ "Термінал - БК" До напрямків удосконалення обліку праці...
-
Об'єктом дослідження є пiдприємство створене та зареєстроване в лютому 1997 року як Повне Товариство "Ломбард ТОВ "IФГ Золотий Стандарт" i К". Подiй...
-
Бухгалтерський облік утворює нерозривну єдність з середовищем, у взаємозв'язку з яким він проявляє свою цінність, зокрема, з системою законодавчого...
-
Вступ - Інвентаризація виробничих запасів і облік її результатів на ТОВ "Комсомольськхліб плюс"
Постійні зміни в економіці України поставили підприємства перед необхідністю створення системи аудиту. Також, велике значення має формування повної й...
-
Економічна сутність запасів та характеристика товарів Однією із основних складових частин економічних ресурсів, які в свою чергу являються основним...
-
Взаємодія організації-клієнта з аудиторською фірмою повинна починатися з направлення на її адресу листа-пропозиції, у якому викладаються мета...
-
ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ - Бухгалтерський облік у галузі оптової торгівлі
Завдання 1 Необхідно: - вказати кореспонденцію рахунків та первинні документи, визначити вартість, за якою оприбутковуються основні засоби, на підставі...
-
Витрати, доходи та прибуток у системах обліку й аналізу лісогосподарських підприємств
Дисертацією є рукопис. Робота виконана у Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України....
-
Висновки - Бухгалтерський облік товарів
Однією із основних складових частин економічних ресурсів, які в свою чергу являються основним елементом економічного потенціалу як окремого підприємства,...
-
Управлінський облік і аналіз операцій логістичних систем у промисловому виробництві
Дисертацією є рукопис. Робота виконана на кафедрі обліку і контролінгу в промисловості Тернопільського державного економічного університету Міністерства...
-
Робота виконана у Полтавському університеті споживчої кооперації України. Науковий керівник Кандидат економічних наук, доцент, ГУБАЧОВА Ольга Марківна ,...
-
Роботу виконано у Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України на кафедрі...
-
Аналіз руху товарів - Бухгалтерський облік товарів
Організація ефектнішої системи товароруху товариств передбачає врахування факторів, що об'єднуються у групи: 1) товар (специфіка товару, його...
-
Загальна характеристика дисертаційної роботи - Облік і аудит лізингових операцій
Актуальність теми дослідження. Поширення лізингу як відносно нового виду підприємництва відбувається через механізми ринкових відносин, які активно...
-
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ - Грошові потоки підприємств швейної промисловості: облік, аналіз і аудит
У першому розділі "Теорія грошових потоків та формування інформації про них" розглянуто економічну природу грошових коштів, які є основною складовою...
Узагальнення результатів аналізу та шляхи покращення аналітичної роботи - Бухгалтерський облік товарів