Теоретичні основи проведення інвентаризації на підприємстві, Інвентаризація, її значення та види - Сутність процесу інвентаризації

Інвентаризація, її значення та види

Під інвентаризацією слід розуміти перевірку та оцінку фактичної наявності об'єкту контролю, якій притаманні наступні ознаки: наявність розпорядчого документу; здійснення дій колегіальним органом; виявлення кількісних і якісних характеристик об'єкту; реєстрація та оцінка фактів; нормативно-правове регулювання, рахункова та бухгалтерська обробка документів; узагальнення та реалізація результатів; прийняття рішень.

В системі бухгалтерського обліку інвентаризація є обов'язковим, важливим, суттєвим і необхідним елементом його методу. Взаємозв'язок інвентаризації з іншими елементами методу бухгалтерського обліку носить односторонній характер.

Інвентаризації як елементу методу обліку властива певна самостійність і незалежність від інших елементів. В ієрархічній системі цей елемент може зайняти будь-яке місце після документації як засіб контролю. В обліковому циклі інвентаризація передує балансу і звітності.

Інвентаризація як метод контролю повинна бути систематичною, а не епізодичною, оскільки має забезпечити регулярне і рівномірне вивчення фактичного стану всіх складових майна, що задіяні в різних сферах діяльності господарюючого суб'єкта, та реальність фінансових зобов'язань.

Програмні продукти перевіряються за їх наявністю на відповідних носіях та експлуатаційною пробою.

В інвентаризаційному описі (додаток 7) комісія обов'язково повинна зазначити:

    -- інвентаризаційний номер об'єкта нематеріального активу; -- його назву та стислу характеристику; -- місце знаходження (експлуатації), тобто назву структурної одиниці підприємства, де використовується даний інвентарний об'єкт; -- первісну вартість і суму нарахованого зносу; -- строк корисного використання.

Похожие статьи




Теоретичні основи проведення інвентаризації на підприємстві, Інвентаризація, її значення та види - Сутність процесу інвентаризації

Предыдущая | Следующая