Структура системи 1С, характеристика та її компоненти - Структура системи "1С:Підприємство"

1С: Підприємство є системою програм для автоматизації різноманітних галузей економічної діяльності. У конкретний програмний продукт, входить у систему програм 1С: Підприємство, включаються ті функції й можливості, що відповідають призначенню цього продукту.

Усі складові системи програм 1С: Підприємство можна розділити на Технологічну платформу і Конфігурації. Технологічна платформа цє набір різних механізмів, що використовуються для автоматизації економічної роботи і які залежать від конкретного законодавства і методології обліку. Конфігурації є власне прикладними рішеннями. Кожна конфігурація орієнтована на автоматизацію певної сфери економічної роботи і, зрозуміло, відповідає прийнятому законодавству.

ІС "1С: Підприємство" має компонентну структуру. Одні операції, виконувані системою в процесі автоматизованого розв'язування задач, є типовими, тобто присутні у будь-якому варіанті системи. Це передусім механізми підтримки довідників і документів. Інші операції (наприклад, ведення списку бухгалтерських рахунків) реалізуються в компонентах системи:

Бухгалтерський облік для України";

"Оперативний облік";

"Розрахунок".

Кожна компонента має свій механізм оброблення інформації, що розширює можливості системи в цілому. В свою чергу, кожний механізми оброблення інформації має чітку спрямованість, яка визначає вибір складу необхідних компонент для створення конкретної конфігурації.

Коротко зупинимося на характеристиці кожної компоненти.

Компонента "Бухгалтерський облік для України" призначена для відображення господарських операцій, які здійснюються на підприємстві. Вона маніпулює такими поняттями, як бухгалтерські рахунки, операції і проведення, і дає змогу здійснювати на об'єкті:

Синтетичний облік з використанням кількох планів рахунків паралельно;

Багатовимірний і багаторівневий кількісно-вартісний аналітичний облік;

Валютний облік.

Крім того, в компоненті можна організувати ведення бухгалтерського обліку для кількох підприємств на базі спільного інформаційного забезпечення.

Компонента "Оперативний облік" призначена для автоматизації оперативного обліку наявності та руху засобів. Компонента дає змогу реєструвати та отримувати інформацію про рух і залишки товарних, матеріальних, грошових й інших засобів підприємства в реальному часі і найрізноманітніших розрізах. Вона підтримує механізм регістрів, який і забезпечує запис руху та отримання залишків у різних розрізах. Використання цього механізму дає змогу автоматизувати облік взаєморозрахунків з клієнтами, облік виробничих запасів на складі і т. ін.

Компонента "Розрахунок" призначена для автоматизації складних розрахунків, які здійснюються періодично. У компоненті передбачено можливість виконання розрахунків будь-якої складності, в тому числі перерахування результатів "минулим числом", а також ведення архіву розрахунків за попередні періоди. Ця можливість реалізується за допомогою журналів розрахунків. Однією з головних областей застосування такої компоненти є автоматизація обліку праці та заробітної плати.

До комплекту поставки програмних продуктів системи програм "1С: Підприємство" включаються типові конфігурації. Вони уявляють собою універсальні прикладні рішення автоматизації конкретної області економіки.

Конфігурації, використовують можливості однієї функціональної компоненти, призначені для автоматизації окремих сфер підприємств, наприклад, бухгалтерського обліку, торгового обліку чи розрахунку зарплати. Конфігурації, використовують можливості кількох компонент, забезпечують комплексну автоматизацію різних напрямів обліку у єдиній інформаційної базі.

Особливістю системи програм "1С: Підприємство" є можливість зміни конфігурації самим користувачем чи організаціями, що спеціалізуються на впровадженні й підтримки програмних продуктів фірми "1С". Ця можливість дозволяє забезпечити максимальне відповідність автоматизованої системи особливостям обліку у певній організації.

Похожие статьи




Структура системи 1С, характеристика та її компоненти - Структура системи "1С:Підприємство"

Предыдущая | Следующая