Реєстрація платником ПДВ - Опис процедури створення та реєстрації підприємства в Україні

Реєстрації як платників ПДВ підлягають юридичні особи, які (ст.2 Закону про податок на додану вартість ):

    - здійснюють або планують здійснювати господарську діяльність і добровільно реєструються як платник цього податку; - підлягають обов'язковій реєстрації як платник цього податку; - імпортують товари (супутні послуги) в обсягах, які підлягають оподатковуванню цим податком відповідно до норм ст. 2 Закону про податок на додану вартість.

Відповідно до Закону про податок на додану вартість юридично особини платниками ПДВ реєструються:

    1) обов'язково - у випадках, зазначених у п.2.3 Закону про податок на додану вартість. А саме, якщо:
      А) загальна сума здійснених операцій по поставці товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобально комп'ютерної мережі, що підлягають оподатковуванню відповідно до Закону про податок на додану вартість, нарахована (сплачена, надана) у такій особі або за рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без обліку податку на додану вартість); Б) особа вповноважена вносити консолідований податок з об'єктів оподатковування, що виникають внаслідок поставки послуг підприємствами залізничного транспорту по їхній основній діяльності й підприємствами зв'язку, що перебувають у підпорядкуванні платника податків, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України; В) особа поставляє товари (послуги) на митній території України з використанням глобальної або локальних комп'ютерних мереж, при цьому особа-нерезидент може здійснювати таку діяльність тільки через своє постійне представництво, зареєстроване на території України; Г) особа здійснює операції по реалізації конфіскованого майна, незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій по поставці товарів (послуг), певної в пункті (а) чи ні, а також незалежно від того, який режим оподатковування використає така особа відповідно до законодавства.

Також обов'язкової реєстрації підлягають будь-які особи, що імпортують товари (супутні послуги) на митну територію України для їхнього використання або споживання на митній території України, незалежно від того який режим оподатковування використають. Така реєстрація повинна передувати здійсненню зовнішньоекономічної діяльності.

Не є платниками ПДВ юридичні особини - платники єдиного податку по ставці 10%.

2) добровільно - будь-які особи, що бажають зареєструватися платником ПДВ.

Що стосується строків реєстрації відзначимо наступне. У випадку реєстрації платником ПДВ у зв'язку з досягненням суми оподатковуваного доходу за останні 12 календарних місяців 300000 грн. (без ПДВ), така юридична особа повинна зареєструватися не пізніше 20-го календарного дня з моменту досягнення зазначеної границі оподатковуваних операцій.

У той же час, якщо обсяг оподатковуваних операцій протягом податкового періоду перевищив поріг в 300000 грн. (без ПДВ), але не досяг 600000 грн., така юридична особа зобов'язана надати податковому органу заяву про реєстрацію платником ПДВ протягом 20 календарних днів після закінчення такого податкового періоду.

У всіх інших випадках реєстрація платником ПДВ винна здійснюватися не пізніше, ніж за 20 календарних днів до початку здійснення відповідних операцій.

Юридичні особи, які прийняли добровільне рішення про реєстрацію як платник ПДВ, подають заяву про прийняття їх на облік не пізніше 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі юридичні особини будуть вважатися платниками ПДВ і мати право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Основні вимоги щодо реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника ПДВ визначені ст.9 Закону про податок на додану вартість і конкретизовані в Положенні про реєстрації платників ПДВ.

Реєстрація платником ПДВ провадиться після постановки на облік в органи державної податкової служби.

Відповідно до п.9.3 Закону про податок на додану вартість для реєстрації подається заява за формою відповідно до додатка 1 до Положення про реєстрації платників ПДВ(форма №1-ПДВ). Дану заяву необхідно заповнити в одному екземплярі друкованим способом або від руки друкованими літерами чорнилом темних кольорів.

До заяви додається оригінал платіжного документа про сплату встановленої суми за Свідоцтво платника ПДВ. Підкреслимо, що якщо такий додаток відсутній, то податковий орган не приймав до розгляду заяву про реєстрацію й повертає його заявникові з відповідними оцінками не пізніше десяти календарних днів від дня його надходження. Розмір плати за Свідоцтво встановлений п. 5 ухвали №540 і становить 17 грн.

Заява про реєстрації направляється на адресі податкового органа аркушем з повідомленням про вручення або вручається особисто представником юридичної особини службовій особі податкового органа.

Орган державної податкової служби в 10-денний рядків від дня одержання реєстраційної заяви видає Свідоцтво про реєстрації платника податку на додану вартість (далі - Свідоцтво) (додаток 9) включає підприємство до Реєстру платників податку на додану вартість (далі - Реєстр).

Датою податкової реєстрації платником податку на додану вартість уважається дата включення особини до Реєстру платників ПДВ.

При включенні до Реєстру суб'єктові підприємницької діяльності привласнюється індивідуальний податковий номер платника ПДВ.

Індивідуальний податковий номер юридичних осіб являє собою 12-розрядний числовий код, що має таку структуру:

    - 7 перших знаків - 7 знаків ідентифікаційного коду з ЕДРПОУ без контрольного числа; - 8-й й 9-й знаки - код області по системі кодування, прийнятої в органах державної податкової служби; - 10-й й 11-й знаки - код адміністративного району по системі кодування, прийнятої в органах державної податкової служби; - 12-й знак - контрольний розряд, алгоритм формування якого встановлює центральний орган державної податкової служби України.

Похожие статьи




Реєстрація платником ПДВ - Опис процедури створення та реєстрації підприємства в Україні

Предыдущая | Следующая