Порядок обліку розрахунків за податками - Облік праці та її оплати. Форми і системи оплати праці

Бюджетні установи у процесі виконання кошторисів виступають платниками різних податків і зборів (обов'язкових платежів). Управлінні праці та соціального захисту населення з січня 2016 року сплачує такі податки:

    - єдиний соціальній внесок у вигляді нарахувань; - податок на доходи фізичних осіб; - військовий збір; - екологічний податок; - земельний податок.

В попередньому 2015 році Управління праці та соціального захисту населення не сплачувало податок на землю. Але із заробітної плати працівників Управління праці утримання починаючи з 1 січня 2016 року утримання ЄСВ з доходів фізичних осіб взагалі не здійснюються. Відповідні зміни внесено до ст. 4, 7 і 8 Закону про ЄСВ.

Єдиний соціальній внесок у вигляді нарахувань

У 2016 році встановлюється єдина ставка нарахування ЄСВ.

Вона становитиме 22% і застосовуватиметься до усіх видів доходів, на які раніше нараховувався ЄСВ. Виняток становитимуть тільки спеціальні ставки нарахування ЄСВ для інвалідів (8,41%, 5,3% і 5,5%), які залишатимуться без змін.

ЄСВ тепер буде платити тільки роботодавець, а відрахування для працівника в розмірі 3,6% скасовуються.

Максимальна величина місячного доходу, на який нараховується ЄСВ, становитиме не 17, а 25 прожиткових мінімумів. Тобто: з 1 січня - 34 450 грн (25 Ч 1378 грн), з 1 травня - 36 250 грн (25 Ч 1450 грн), з 1 грудня - 38 750 грн (25 Ч 1550 грн).

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО)

В Управлінні праці та соціального захисту населення ПДФО оподатковуються такі доходи як заробітна плата та прирівняні до неї виплати.

Також є доходи які не оподатковуються ПДФО: пенсія, допомога при народженні дитини.

В Управлінні праці та соціального захисту населення заробітна плата та прирівняні до неї виплати оподатковуються за ставкою 18%.

Військовий збір

Відповідно до п. п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПК об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

В Управлінні праці та соціального захисту населення ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.

Екологічний податок

В Управлінні праці та соціального захисту населення екологічний податок стягується з фактичних обсягів викидів в атмосферу, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів та утворення і тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установленими особливими умовами ліцензії строк.

Суми податку в управлінні праці та соціального захисту населення обчислює за податковий (звітний) квартал.

Податок на землю

Даний вид податку використовується для поліпшення робіт пов'язаних з раціональним використанням та охороною земельних ділянок, а також підвищення родючості земель.

Розмір земельного податку залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Земельний податок в управлінні праці та соціального захисту населення сплачує однаковими частинами щоквартально до 15 числа місяця що настає за звітним кварталом.

Отже, вчасна сплата податків та зборів дуже важлива складова гарних стосунків підприємства з державою та податковою адміністрацією.

Похожие статьи
Порядок обліку розрахунків за податками - Облік праці та її оплати. Форми і системи оплати праці

Предыдущая | Следующая