Порядок нарахування доплат і надбавок - Облік праці та її оплати. Форми і системи оплати праці

При розрахунку заробітної плати потрібно брати до уваги нормативні акти, що регулюють нарахування заробітної плати в бюджетних установах, а саме, в управлінні праці та соціального захисту населення, основним є спільний наказ Міністерства праці та соціальної політики України. Управління праці та соціального захисту населення від 5 жовтня 2005 року №308/519 "Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров"я та установ соціального захисту населення".

Розміри посадових окладів (тарифних ставок) визначаються за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюються професіоналами, фахівцям незалежно від наявної кваліфікаційної категорії, робітникам - кваліфікаційного розряду в межах діапазону, визначеного для цих посад Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників і відображаються у тарифікаційному списку.

Якщо прийняли на роботу нового працівника, то його мають протарифікувати протягом п'яти днів із моменту укладання трудового договору.

Тарифікаційний список складають за затвердженою формою, а заповнюють окремо за всіма підрозділами та за кожною посадою.

Конкретні розміри доплат, надбавок та інших виплат визначаються керівником установи за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються в розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.

У відповідності до статті 107 Кодексу законів про працю України робота в УП та СЗН виконкому БМР у святкові і неробочі дні оплачується:

    А) працівникам, заробітна плата яких залежить від посадового окладу, - у розмірі одинарної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день проводилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної або денної ставки понад оклад, якщо робота проводилася понад місячну норму. Б) працівникам, праця яких оплачується за годинними чи денними ставками, - у розмірі подвійної годинної або денної ставки; В) відрядникам - за подвійними відрядними розцінками.

Статтею 73 Кодексу законів про працю України встановлено такі святкові і неробочі дні:

    1) святкові дні: 1 січня - Новий рік; 8 березня - Міжнародний жіночий день; 1-2 травня - День міжнародної солідарності трудящих; 9 травня - День перемоги; 28 червня - День Конституції України; 24 серпня - День Незалежності України; 2) неробочі дні - дні релігійних свят робота в які не провадиться: 7 січня - Різдво Христове, один день (неділя) - Пасха, один день (неділя) - Трійця.

За бажанням працівника за роботу у святкові та неробочі дні замість доплати йому може бути наданий інший день відпочинку в найближчі два тижні.

Приклад 1.

Денна тарифна ставка Мельничук О. М., яка працює за погодинною формою оплати праці, становить 145 грн. У червні поточного року Мельничук О. М. відпрацювала 23 дні, в тому числі 2 дні - святкові.

Послідовність визначення заробітної плати Мельничук О. М. за червень минулого року:

    1) обчислюємо заробітну плату за відпрацьовані робочі дні 21 дн. Ч 145 грн. = 3 045 грн. 2) визначаємо доплату за роботу у святкові дні 2 дн. Ч 145 грн. Ч 2 = 580 грн. 3) знаходимо суму нарахованої заробітної плати за червень поточного року

З 045 грн. + 580 грн. = 3 625 грн.

Приклад 2.

У зв'язку з тимчасовою непрацездатністю економіста його обов'язки покладено на бухгалтера з обліку матеріальних цінностей Ільків Н. О. Розпорядженням керівника підприємства передбачено Ільків Н. О. здійснювати доплату до основної заробітної плати у розмірі 40 % посадового окладу економіста з 03 по 14 вересня поточного року. Відповідно до штатного розпису(Додаток 5) посадовий оклад бухгалтера з обліку матеріалів становить 1723 грн., і економіста - 1723 грн.

Послідовність нарахування заробітної плати Ільків Н. О. за вересень поточного року.

    1. Визначаємо суму заробітної плати Ільків Н. О., якою відпрацьовано повний робочий місяць та за умови, що у поточному місяці встановлено 20 робочих днів. 1) (1723ч 20) Ч 20 = 1723 (грн); 2. Обчислюємо доплату Ільків Н. О. за 10 робочих днів, протягом яких бухгалтер виконувала обов'язки економіста. 2) (1723ч 20) Ч 0,4 Ч 10 = 344,60 (грн); 3. Розраховуємо суму нарахованих виплат Ільків Н. О. за вересень. 3) 1723 + 344,60 = 2067,60 (грн).

Похожие статьи
Порядок нарахування доплат і надбавок - Облік праці та її оплати. Форми і системи оплати праці

Предыдущая | Следующая