Податкова звітність (Звіт 1 ДФ, , декларація по податку на прибуток, декларація по ПДВ, звіти залежно від специфіки підприємства: розрахунок податку на землю та інші). - Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві ТОВ "Західна консалтингова група"

Податковий розрахунок за формою 1дф подається за період, що дорівнює податковому кварталу. У графі 3а відображається нарахований дохід за період. У графі 3 вказується сума фактично виплаченого доходу за період. Тут у багатьох виникає питання: які суми повинні бути відображені у цих графах, якщо заробітна плата нараховується в одному місяці, а виплачується в іншому.

Наприклад, заробітна плата нарахована у березні. Її виплату здійснено у квітні. Як в такому разі заповнити графи 3 та 3а розрахунку 1дф?

Сам Наказ №1020 дає нам підказку. Заробітна плата, що виплачена в наступному місяці у встановлені терміни повинна бути відображена у формі 1дф за той період, у який входить місяць, за який вона була нарахована. Тобто заробітна плата, нарахована за березень та виплачена у квітні відображається у податковому розрахунку за формою 1 дф за перший квартал. Є з цього приводу і офіційне роз'яснення ДПАУ від 24.05.2011 №9649/6/17-0215.

Чи повинна сума у графі 3 дорівнювати графі 3а за умови, що заробітна плата була виплачена вчасно. Таке питання виникає тому, що нарахована заробітна плата більша за так звану "чисту". З нарахованої зарплати утримується податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок, які сплачуються за рахунок працівника. Ці суми утримань сплачуються до державної скарбниці та працівник отримує заробітну плату меншу, ніж він насправді заробив.

В цілях заповнення звіту 1дф, за умови вчасної виплати заробітної плати, нарахований дохід дорівнює фактично виплаченому. В цьому випадку немає значення, куди були виплачені суми ПДФО та ЄСВ, на бюджетні рахунки чи у кишеню працівника.

Податкова декларація -- офіційна заява платника податків про отримані ним за певний період прибутки та розповсюджувані на них податкові знижки та пільги. Згідно з чинним Податковим кодексом, податкова декларація визначається як документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених Податковим кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Обов'язкові реквізити -- це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений Податковим кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.

Податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити:

    ? тип документа - звітний -уточнюючий -звітний новий; ? звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; ? звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого

Розрахунку);

    ? повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідноз реєстраційними документами; ? код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; ? реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); ? місцезнаходження (місце проживання) платника податків; ? найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; ? дата подання звіту (або дата заповнення -- залежно від форми); ? ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; ? підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених Податковим кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Податкова декларація подається протягом 60 календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року, а в окремих випадках - протягом 40 календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Термін сплати щомісяця не пізніше 30 числа звітного місяця (починаючи з березня 2013 року)

Платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнених від оподаткування згідно з Законом.

Податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених Законом, календарний квартал.

Платник податку, обсяг оподаткованих операцій якого за минулі дванадцять місячних податкових періодів не перевищував суми 300 000 гривень, може вибрати квартальний податковий період. Заява про вибір квартального податкового періоду подається податковому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. При цьому квартальний податковий період починає застосовуватись з першого податкового періоду наступного календарного року.

Податкова декларація з ПДВ подається за місцем знаходження платника ПДВ протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця або упродовж 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

При обчисленні податкових зобов'язань по екологічному податку за:

    - викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення; - викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення; - скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти; - розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах

Згідно статті 328 Податкового кодексу, базовим звітним періодом для платників збору за спеціальне використання води є календарний квартал. Збір обчислюється наростаючим підсумком з початку року.

Податкова декларація надається до податкової служби у строки, встановлені для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем календарного кварталу (пункт 49.18.2 ПКУ).

Спеціальний водозбір сплачується у строки, встановлені для квартального податкового періоду, тобто протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. Фактично строк складає 50 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Сума нарахованого збору за спеціальне використання води в залежності від виду водних об'єктів (загальнодержавного або місцевого значення) поділяється за напрямками нарахування (до державного бюджету та місцевих бюджетів), зокрема:

    - у колонці 10 (у тому числі, до державного бюджету) зазначається 50 % від нарахованої суми збору в частині використання води водних об'єктів загальнодержавного значення. - у колонці 11 (у тому числі до місцевого бюджету) - 50 % від нарахованої суми збору в частині використання води водних об'єктів загальнодержавного значення та вся нарахована сума збору в частині використання води водних об'єктів місцевого значення.

Юридичні особи-платники плати за землю щороку самостійно обчислюють суму податку. Податкову декларацію такі особи подають до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого. Річна сума податку у ній розбивається рівними частинами на 12 місяців. При розрахунку річної суми податку враховуються дані станом на 1 січня поточного року. Слід зазначити, що подання такої декларації звільняє від подання щомісячних декларацій.

Водночас, платник може обрати варіант подання звітної податкової декларації з плати за землю щомісяця. У такому разі декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Похожие статьи




Податкова звітність (Звіт 1 ДФ, , декларація по податку на прибуток, декларація по ПДВ, звіти залежно від специфіки підприємства: розрахунок податку на землю та інші). - Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві ТОВ "Західна консалтингова група"

Предыдущая | Следующая