Вступ - Засоби милозвучності української мови

Мова - душа народу, дзеркало відображення всіх його багатогранних сторін. Таким чином, судячи про перше, ми формуємо своє бачення другого. В першу чергу, зіставлення, порівняння краси та самобутності мов властиво та актуально для представників різних етнічностей, людського суспільства загалом, особливо на даному етапі глобалізації.

Як відомо, спостерігаються певні відмінності у сприйнятті різних мов, а передусім - їхніми носіями.

Так, давні греки підкреслювали гармонійність своєї мови на противагу невпорядкованій, начебто подібній до беззмістовного белькотання мові "варварів". Давні слов'яни підкреслювали зрозумілість своєї мови (виводячи назву слов'яни від слово) на противагу незрозумілим мовам сусідів - начебто "німих", німців. А баски, абхази, ірландці, тобто носії давніх середземноморських культурних традицій, звертають увагу передусім на складність своєї мови на противагу іншим.

Носії української мови підкреслюють передусім її милозвучність. "Те, що українська мова відзначається особливою милозвучністю, відомо здавна, і, здається, ніхто не сумнівається в цьому тепер...", - пише дослідник Тоцька Н. І.

Та й не варто! Адже існують навіть беззаперечні факти, що підтверджують це. Найяскравішим з яких виступає експеримент проіедений на початку минулого століття в Парижі, де зібралися представники від кожної нації. Міжнародне журі проводило конкурс краси і мелодійності мов світу. Оцінювалася краса звучання мов. Представники слухали тексти на різних мовах. В результаті прослуховування (по звучанню) на друге місце вийшла українська.

Тож, що ж є причиною милозвучності української мови та в чому вона проявляється?

Похожие статьи




Вступ - Засоби милозвучності української мови

Предыдущая | Следующая